0

Kullanım Rehberi

 1. 1.1. Sipariş
  1. Yediiklim.com.tr’de satın alınmak istenen ürünün üzerine tıklayarak detaylı inceleyebilirsiniz.
  2. * Hemen al butonu basarak ürünü anında satın alabilir,
  3. * Sepete ekle butonuna basarak ürünü sepete atabilirsiniz.
  1.  
  2. 1.2. Sepet  sayfasında eklediğiniz ürünlerin listesini görebileceğiniz bir ekran ile karşılaşacaksınız.
  3. Bu sayfada eklediğiniz ürünleri kaldırabilir, sepetinizi güncelleyebilir, satın alabilir ya da alışverişinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  4. * Sepeti boşalt butonu sepetinizdeki ürünleri kaldırmaya,
  5. * Sepeti güncelle butonu yaptığınız değişiklikleri güncellemeye,
  6. * İndirimi uygula alanı varsa indirim kuponunuzun kullanılmasını sağlamanıza yarar.
  7. * Satın al butonu siparişinizi tamamlamak için ödeme ekranına geçmenizi sağlar.
  8. * Alışverişe devam et butonu alışverişinize kaldığınız yerden devam etmenizi sağlar.


  9.  
  10. 1.3. Siparişinizi satın almaya devam etmek için üye olmanız, üyeyseniz giriş yapmanız veya üye olmadan giriş yapmanız gerekmektedir.
  11. * Üye girişi alanında üyeyseniz eposta ve şifrenizi girerek satın alma işleminize devam edebilirsiniz.
  12. * Üye değilseniz üye ol alanına tıklayıp gerekli alanları doldurarak üye olabilirsiniz.
  13. * Üye olmak istemiyorsanız üye olmadan giriş alanına tıklayarak gerekli alanları doldurmalısınız.
  1. 1.4. Teslimat ve fatura bilgileri alanında,
  2. Bireysel veya kurumsal adres alanlarına teslim almak istediğiniz adresi girerek gerekli bilgileri doldurmanız gerekmektedir.
  3.  
    
    
  4. 1.5. Ödeme bilgileri alanında  
   * Kredi Kartı ile ödeme yapacaksanız kart bilgilerinizi yazmalısınız. 
   * Havale ile ödeme yapacaksanız Yapı Kredi, İş Bankası veya PTT Posta Çekini seçimi yapmalısınız.
  5. * Kapıda Ödeme ile ödeme yapacaksanız Kapıda kredi kartı veya nakit alanını seçebilir ya da ödemelerinizi Garanti Pay ile yapabilirsiniz.
  6.  

   1.6. Sipariş alanında,
  7. * Önbilgilendirme ve sözleşmeyi okuyabilir elektronik ortamda saklayabilirsiniz.
  8. * Kargo firmanızı seçebilirsiniz.
  9. * Siparişi tamamla butonuna basarak siparişinizi tamamlayabilir, sipariş özetini görebilirsiniz.
  10.  
  11.  
  12.  
  13.  
  14. 1.7. Siparişinizi tamamladıktan sonra telefon numaranız ve eposta adresinize bilgilendirme mesajı gelecektir. Sipariş özet sayfasında vermiş olduğunuz siparişi inceleyebilir, alışverişe kaldığınız yerden devam edin butonuna basarak alışverişinize devam edebilirsiniz.
  15.  
  16. 2. Mesafeli Satış Sözleşmesi
  17.      Mesafeli satış sözleşmeniz sipariş takip alanından görüntülenebilir ve saklanabilir durumdadır.
   Siparişinizi tamamlamadan önce herhangi bir adımda yapmış olduğunuz hata ve eksiklikleri belirleyebilmek ve düzeltmek için “Geri al” ve “Değiştir” gibi teknik araçları kullanabilirsiniz.
  18.  
  19. 3. Kişisel Verileri İşlenen Kişilerin Hakları
  20.          İşbu politika kapsamında kişisel verileri işlenen kişilerin, kendileriyle ilgili kişisel veri işlenip işlenmediğini, verileri işlenmişse buna ilişkin bilgileri, verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurtiçinde veya yurtdışında verilerin aktarıldığı üçüncü kişilerin kimler olduğunu, verilerin eksik veya yanlış olması hâlinde bunların düzeltilmesini, ilgili mevzuatta öngörülen koşullar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini, düzeltme/silme/yok etme işlemlerinin imkânsız olmamak veya orantısız çaba gerektirmemek kaydıyla, verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve verilerinin ilgili mevzuata aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararın giderilmesini talep etme hakkı bulunmaktadır. Kullanıcının bu Site’yi ziyaret etmesi, işbu politika kapsamında çerez kullanımına onay verdiği anlamına gelmektedir.

   Müşteri, şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, Bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde Müşterinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.
  21.  
  22. 4. 3D Secure
  23.     İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliği arttırması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştiren bu sistem ,herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Böylelikle kart numaranızı başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik ortamda güvenliğinizi sağlamış olursunuz.
   3D Secure Neden Güvenlidir?
   3D Secure sisteminde ,sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanılmasını engellemektedir.
  24.  
  25. 5. Sevkiyat ve Kargo Şartları
  26.    Sitemizden almış olduğunuz ürünler Yurtiçi, Aras, Mng, PTT Kargo aracılığı ile teslim edilmektedir. Teslimat süresi 2 ila10 işgünü arasındadır. Ürününüzü teslim alırken sağlam ve çalışır durumda olduğunu kontrol etmeyi unutmayınız. Teslimat ile ilgili yaşadığınız sorunlarda çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. (0850 455 00 34)
  27.  
  28. 6. Sipariş İptal Prosedürü
  29. Siparişlerinizi “Hesabım” menüsü altında “Siparişlerim” sayfasından takip edebilirsiniz. İptal etmek istediğiniz sipariş numarası ile Çağrı Merkezimizden (0850 455 00 34) arayıp iptal edebilirsiniz. Ürününüzü teslim aldıktan sonra sipariş iptali yapılamaz, bu konu iade işlemi olarak değerlendirilmektedir.
  30.  
  31. 7. Ödeme İade Prosedürü
  32.       Yaptığınız herhangi bir alışverişinizin iadesi kabul görüldüğü taktirde, ödeme tutarınız iadenizin onayını takiben 10 iş günü içerisinde kredi kartı hesabınıza yapılacaktır. Tarafımızdan yapılan iadeniz kartınıza yansımadığı durumunda bankanızla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu durumda yediiklim.com.tr sorumlu tutulamaz.
  33.  
  34. 8. Gizlilik Prensibi
  35.       Güvenlik ve gizlilik ilkelerini görmek için tıklayınız.

   Banka Hesap Numaramız


   ŞİRKET ÜNVANI :YEDİİKLİM EĞİTİM BİLGİSAYAR YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
   Kolay Adres İle EFT Yapmak İçin Vergi Numaramızı Seçin ( OSTİM V.D . 9460195199 )

    

   Ziraat Bankası

   Kızılay Şube / Ankara

   1133

   TR98 0001 0011 3358 1502 6150 01

    

    


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.